vioft2nnt8|201049142CC5|zubabi_zd|ContentPage|ContentText|0xfeff270800000000a901000001001000

how much is the abortion pill

abortion pill

prednisolon kol

prednisolon

getting an abortion

unplanned pregnancy cogimator.net

Cannes Türk yönetmenin iki filmini gösteriyor

İki filmi birden gösterilen ilk yönetmen

PARİS – Cannes Film Festivali tarihinde ilk defa bir yönetmenin iki filmi birden seçilerek festivalin yan yarışması olan “Un Certain Regard”da gösterilecek. 

“İtiraf (Confession)” adlı filmi gösterim programına alınan Türk yönetmenin, iki filminin de 28 Nisan’da İstanbul Film Festivali’nde FIPRESCI ödülü alması üzerine festival yöneticileri Zeki Demirkubuz’un “Yazgı (Fate)” adlı filmini de gösterim listesine ekledi. Demirkubuz aynı festivalin ulusal yarışma bölümünde En İyi Yönetmen ödülünü de aldı.

Sera Film yöneticisi Arzu Bölükbaşı Daily Variety’ye “Demirkubuz çok mutlu. Bir üçlemenin parçası olan ‘Yazgı’ çok sevdiği bir film.” Filmin uluslararası haklarını Sera satacak. Her iki film de 24 Mayıs’ta gösterilecek. 

 38 yaşındaki yönetmen, Albert Camus’nün ‘Yabancı’ adlı romanından esinlenen ‘Yazgı’yla, bir aldatmanın öyküsü olan ‘İtiraf’ı arka arkaya çekmiş. Üçlemenin son filmi  ‘Suç ve Ceza’nın uyarlaması olacak.

1986 yılında Jane Campion’un uzun metraj filmi ‘Two Friends (İki Arkadaş)’, üç kısa filmiyle birlikte Un Certain Regard bölümünde gösterilmişti.

Andrea R. Vaucher. Variety. 2 Mayıs 2002. 

İngilizce’den çevrilmiştir.